Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:
Sufler nr 285, 5 marca 2013 r.

Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA

Druch Studio Gallery
KALENDARZ NASZYCH WYDARZEŃ ARTYSTYCZNYCH  
• 24 lutego – 8 kwietnia 2013 r. w naszej galerii czynna jest wystawa malarstwa olejnego „People and Places” HALINY NAWROT.
17 marca 2013 r., godz. 18:00 (niedziela) – „Dzień Kobiet z Wiosenną Rewią Kapeluszy!” – 122. Salon Artystyczny naszej galerii. Z wokalno-gitarowym konceremt „Syberyjski bard zaprasza” wystąpi EVGEN MALINOWSKI, który zaprezentuje repertuar piosenek BUŁATA OKUDŻAWY oraz WŁODZIMIERZA WYSOCKIEGO (Druch Studio Gallery, Trenton, NJ).
7 kwietnia 2013 r., godz. 18:00 (niedziela) – 123. Salon Artystyczny czyli wieczór autorski JANUSZA SZLECHTY - promocja autorskiego tomiku poezji i występ kabaretowy z udziałem gitarzysty LESZKA KUCIARSKIEGO (Druch Studio Gallery).
W maju – RYSZARD DRUCH zaprasza na Jubileuszową Galę Artystyczną z okazji X-lecia (2003 – 2013) Druch Studio Gallery. W programie: wernisaż wystawy rysunku i malarstwa RYSZARDA DRUCHA połączony z występem Kabaretu „Odlot” (RYSZARD DRUCH, LESZEK KUCIARSKI, TADEUSZ TURKOWSKI) oraz koncert pianisty i wokalisty JANUSZA SMULSKIEGO z Filadelfii.

Wykład w Polskim Uniwersytecie Ludowym w Filadelfii
O INSTYTUCIE PIŁSUDSKIEGO W NOWYM JORKU
W niedzielę 8 marca 2013 r. o godz. 15:00 w Domu Polskim przy 9150 Allegheny Rd w Filadelfii rozpocznie się kolejny, bezpłatny wykład w języku polskim. Tym razem dr Iwona Korga, dyrektor Instytutu Piłsudskiego w Nowym Jorku wygłosi prelekcję pt. „Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce – 70 lat działalności dla Polski i Polonii”.

Dr Iwona Korga jest historyczką Polonii amerykańskiej i nauczycielką szkół polonijnych w Nowym Jorku. Ukończyła historię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie w roku 2004 uzyskała doktorat. W roku 2008 w Queens College (CUNY) w Nowym Jorku ukończyła studia magisterskie w zakresie organizacji i systemów informacji naukowej. Od roku 1991 mieszka w USA. Jest autorką licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych opublikowanych w prasie i wydawnictwach naukowych w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku i Polonia Aid Foundation Trust w Londynie. Laureatka Nagrody Stanley and Sophie Kulczycki (2006 r.) i Nagrody Swastek (2008 r.) przyznawanych przez Polish-American Historical Association (PAHA). Autorka książki wydanej w roku 2011 pt. „Polska Walczy”, w której została omówiona polityka propagandowa polskiego rządu londyńskiego wobec społeczeństwa amerykańskiego w latach 1939-1945.

Dr Iwona Korga jest członkinią Instytutu Józefa Piłsudskiego, Polskiego Instytutu Naukowego i Polish-American Historical Association, gdzie zasiada w Radzie Dyrektorów. Jest współorganizatorem corocznych Gali Instytutu Józefa Piłsudskiego organizowanych w Konsulacie Generalnym w Nowym Jorku, podczas których wręczane są nagrody wybitnym przedstawicielom polskiego świata biznesu, nauki, historii, literatury i sztuki. Promuje od wielu lat Polonię amerykańską i jej osiągnięcia budując prestiż polskiej grupy etnicznej w USA. Na forum polonijnym współpracuje z wieloma stowarzyszeniami i organizacjami m.in. Fundacją Kościuszkowską, PIASA, PAHA, SIP „Polonia Technica”, PUL w Filadelfii. Organizuje wiele spotkań z zasłużonymi ludźmi dla polskiej kultury i sztuki. W roku 2011 w uznaniu swoich zasług dla Polonii odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi RP.

122. Salon Artystyczny
DZIEŃ KOBIET W KAPELUSZACH I... KONCERT SYBERYJSKIEGO BARDA EVGENA
Zapraszamy na doroczny Salon Artystyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz Dnia Powitania Wiosny. Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa w imprezie jest zaprezentowanie się na niej w kapeluszu, czapce, koronie, berecie, turbanie, krymce, jarmułce, hełmie, kasku itp. Od lat taka formuła naszej wiosennej zabawy sprawdza się więc musimy podtrzymywać tę tradycję.

122. Salon Artystyczny „Dzień Kobiet z Wiosenną Rewią Kapeluszy” rozpocznie się w niedzielę 17 marca 2013 roku o godzinie 18:00 w Druch Studio Gallery w Trenton, NJ. W programie artystycznym „Syberyjski bard zaprasza” wystąpi wokalista i gitarzysta EVGEN MALINOWSKI, który wykona piosenki Bułata Okudżawy oraz Włodzimierza Wysockiego. Wystąpią również inni artyści.

EVGEN MALINOWSKI
Charyzmatyczny pieśniarz,wykonawca klasyki rosyjskiej pieśni bardowskiej splecionej ze współczesną rosyjską piosenką poetycką. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk i Kultury z tytułem dyrygenta orkiestry estradowej. W 1992 roku przyjechał do Polski, by odwiedzić kraj swego dziadka i... pozostał w niej do dnia dzisiejszego.

Evgen propaguje muzykę rosyjską - głównie utwory Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Specjalizuje się w poezji śpiewanej i piosence aktorskiej. Obecnie koncentruje się na karierze solowej. Pracuje nad własnymi projektami rockowymi i jazzowymi. Od 2004 roku występuje z programem „Syberyjski Bard Zaprasza " z utworami Wysockiego i Okudżawy, które wykonuje przy własnym akompaniamencie gitary akustycznej.

Mieszkając w Rosji udzielał się jako muzyk grając na gitarze basowej. Od 2002 roku współpracował z Krzysztofem Waleckim, a także z kanadyjskim gitarzystą Lesterem Kidsonem.
Evgen Malinowski zapraszany był do udziału w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych . Wystąpił w kilkunastu znanych serialach telewizyjnych takich jak: Ekstradycja, Fala zbrodni, Kryminalni, Boża podszewka itd. i filmach: Quo vadis, Bitwa warszawska, Szczur, Miasto prywatne, Na koniec świata. Występuje też z powodzeniem na deskach teatralnych (Teatr Polonia - „Rajskie jabłka").

JUBILEUSZOWY WYSTĘP ZESPOŁU „ŚLASK” W PRINCETON
W czwartek 21 marca 2013 roku o godz. 19:30 w McCarter Theatre w Princeton, NJ, (91 University Place) z jubileuszowym koncertem wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Bilety w cenie 54, 48 i 42 dolarów zamówić można telefonicznie: 1-800-591-1347.

JUBILEUSZOWE XX SEMINARIUM ANTROPOLOGICZNE Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Etnograficznego im. Bronisława Malinowskiego w Atlantic City, New Jersey
                 
Sobota, 9 marca 2013
10:00 -16:00
Sala Konferencyjna Biblioteki Publicznej w Ventnor, New Jersey,
6500 Atlantic Ave. (między Newport a New Haven Aves.) NJ 08406
Tel.: (609) 487-8999, (609) 487-2443 & (609) 822-4701
Wstęp wolny

SESJA PORANNA
Przewodniczący: Andrzej Wala, dyrektor wykonawczy PAES/PATE

10:00-10:45 Jerzy Barankiewicz, Polski Salon Artystyczny w San Diego, CA, PAES/PATE & Andrzej Czerwiński: „Semana Santa u Indian Purepecza, Michoacan, Meksyk”. Prezentuje dr Jerzy Barankiewicz.
10:45-11:00 Dyskusja i uwagi notowane.
11:00-11:45 Ewa Dżurak, CUNY College of Staten Island, PAES/PATE: „Hogan Nawahów”.     Prezentuje autorka.
11:45-12:00 Dyskusja i uwagi notowane.
12:00-13:00 Przerwa: posiłek i napoje orzeźwiające.

SESJA POPOŁUDNIOWA
Przewodniczący: Henryk Paterak, sekretarz generalny PAES/PATE

13:00-13:45 Katarzyna Radnicka, Uniwersytet Jagielloński & Jarosław Źrałka, Uniwersytet Jagielloński, PAES/PATE: „Malowidła z Chajul w Gwatemali: świadectwo zagadkowej przeszłości Majów Ixil”. Prezentuje Andrzej Wala.
13:45-14:00 Dyskusja i uwagi notowane.
14:00-14:45 Andrzej Jacyna, Widener University: „Odrzucony i banita: Kościuszko i Pułaski na tle epoki”. Prezentuje autor.
14:45-15:00 Dyskusja i uwagi notowane.
15:00-15:45 Bartosz Hlebowicz, PAES/PATE: „Kowboje w pióropuszach”. Prezentuje Henryk Paterak.
15:45-16:00 Dyskusja i uwagi notowane. Zamknięcie XX. Seminarium PAES/PATE
16:30 Spotkanie towarzyskie w restauracji.

  Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Kanał RSS


Słowa kluczowe: Sufler, Trenton, USA, żp
Losowe newsy z tego działu:
Polacy w Arizonie
Polacy w Arizonie Phoenix i Tuscon - to główne skupiska Polonii w stanie Arizona. »
Stowarzyszenie Polskie w Irlandii Północnej
Stowarzyszenie Polskie w Irlandii Północnej Polish Association Northern Ireland - informacje.  »
Sufler nr 247, 17 maja 2012 r.
Sufler nr 247, 17 maja 2012 r. Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA.  »
Grzesio Polak na Boże Narodzenie
Grzesio Polak na Boże Narodzenie Perypetie naszego rodaka mieszkającego w RPA, czyta coraz więcej czytelników. Oto, co napisał do Polski przed świętami.  »
Polish American String Band (PASB) - Filadelfia, USA
Polish American String Band (PASB) - Filadelfia, USA Historia tego oryginalnego, barwnego zespołu muzyczno-tanecznego sięga roku 1933.  »
Losowe newsy z całego portalu:
Apsik - polski portal w Wielkiej Brytanii
Apsik - polski portal w Wielkiej Brytanii Informacje o portalu. »
Lodowiec w Norwegii, jęzor Briksdalsbreen
Lodowiec w Norwegii, jęzor Briksdalsbreen Odwiedzamy największy lodowiec w Europie. »
Fire Island, NY, USA
Fire Island, NY, USA Wąska wyspa między Long Island i Oceanem Atlantyckim.  »
Polacy na Łotwie
Polacy na Łotwie Informacje o Polonii łotewskiej. »
Biblioteka w Domu Polskim - Milton, Australia
Biblioteka w Domu Polskim - Milton, Australia Informacje o bibliotece.  »

Spodobała ci się informacja? Sprawdź w naszej wyszukiwarce kolejne interesujące tematy.

Powiadom znajomych o naszym portalu!
• Masz dla nas informację, tekst lub ciekawe zdjęcia?
• Znasz kogoś, kto powinien znaleźć się w naszym katalogu Polonii?
• Chcesz uzupełnić wpis lub zmienić ilustrację?
Napisz
Będziemy wdzięczni, jeśli umieścisz linka do SuperPolonia.info :-)


Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Austria, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Piraeus, Calabria, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru