Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:
Wysyłasz walutę do kraju? Sprawdź jak robić to najoszczędniej
Wiele osób, które wyemigrowały za pracą, zostawiły w Polsce swoje rodziny. Nie zapomniały jednak o bliskich i systematycznie przesyłają im pieniądze na utrzymanie. Warto więc wiedzieć jak robić to najoszczędniej. Przepłacanie na wymianie waluty w banku nie jest bowiem konieczne. Istnieje wiele innych sposobów na dokonanie przewalutowania. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.

Konto walutowe w Polsce
Na samym początku Twoja rodzina powinna założyć sobie konto walutowe. Jest ono zazwyczaj bezpłatne. To właśnie na to konto będziesz przelewał pieniądze. Dzięki temu nie zostaną one przewalutowane przez bank po niekorzystnym kursie. Wymiana waluty zostanie dokonana dopiero później.

Kantor stacjonarny czy internetowy?
Pytanie które się pojawia to czy wybrać kantor stacjonarny czy internetowy w celu wymiany waluty. Jako, że staramy się znaleźć najbardziej opłacalny sposób na wymianę to lepiej postawić na kantory online. Oferują one przede wszystkim znacznie lepsze kursy niż ich stacjonarne odpowiedniki. Wynika to z faktu, że spread walutowy wynosi w nich około 1%, czyli nawet 4% mniej niż w tradycyjnych kantorach. Korzystając z rozwiązań online nie będziesz musiał również wypłacać pieniędzy z konta. Wszystkie transakcje odbywają się bowiem bezgotówkowo. Wygoda wymiany jest zatem bardzo wysoka i można jej dokonać z każdego miejsca, w którym masz dostęp do sieci.

Wymiana społecznościowa
Wartym zainteresowania sposobem przewalutowania jest również społecznościowa wymiana walut. Polega ona na wymianie pomiędzy użytkownikami danego serwisu. Największą tego typu w Polsce platformą jest: https://www.walutomat.pl/. To właśnie z niej korzystanie jest najbardziej polecane jeżeli chodzi o ten sposób na wymianę waluty. Na platformie wszystkie kursy są ustalane przez samych użytkowników. Przekłada się to na możliwość znalezienia naprawdę bardzo atrakcyjnych ofert. Dzięki temu na systematycznym dokonywaniu przewalutowania zaoszczędzisz naprawdę wiele. Platforma dostępna jest oczywiście 24h na dobę z każdego miejsca na ziemi. Sama wymiana jest bardzo szybka i w pełni bezpieczna dzięki narzędziom autoryzacyjnym w postaci kodów SMS.

Podsumowanie
Jeżeli zatem pracujesz za granicą i chciałbyś zadbać o swoją rodzinę, to warto zastanowić się nad tym, jak to robić najefektywniej. Jednym ze sposobów jest wyżej przedstawiona wymiana waluty po najlepszym kursie. Mimo, że miesięcznie nie zaoszczędzisz gigantycznych kwot, to w dłuższej perspektywie oszczędności mogą być naprawdę duże. Jeżeli zatem nie chcesz przepłacać i po prostu oddawać swoich pieniędzy do banku, to jak najbardziej warto postawić właśnie na ten sposób wymiany walut. Bez względu na to czy przewalutujesz w kantorze online czy na społecznościowej platformie wymiany walut, zaoszczędzisz względem banków czy kantorów stacjonarnych.

  Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Kanał RSS

Losowe newsy z tego działu:
EURO 2012 kobiecym okiem
EURO 2012 kobiecym okiem W Londynie 11 czerwca 2012 r. odbędzie się Female Open Football Fascinations (F*OFFs), w ramach festiwalu East in East. »
Frank Piasecki i inni polscy inżynierowie lotnictwa
Frank Piasecki i inni polscy inżynierowie lotnictwa Wystawa o polskich inżynierach na międzynarodowym lotnisku O’Hare w Chicago. »
Polish Canadian Education Center
Polish Canadian Education Center Polsko-Kanadyjskie Centrum Edukacji działa w Polsce i Kanadzie. »
Stowarzyszenie Włosko-Polskie w Padwie, Włochy
Stowarzyszenie Włosko-Polskie w Padwie, Włochy Associazione Italo-Polacca - Padova (AIPP), Italia. »
Polonez - sieć polskich sklepów w Irlandii
Polonez - sieć polskich sklepów w Irlandii Największa sieć polskich sklepów spożywczych w Irlandii. »
Losowe newsy z całego portalu:
Czy kawior z Polski podbije świat?
Czy kawior z Polski podbije świat? Jesteśmy coraz większą potęgą w produkcji czarnego kawioru, a ma być jeszcze lepiej.  »
Most rzymski w Merida, Hiszpania
Most rzymski w Merida, Hiszpania Pozostałości świetności miasta z czasów rzymskich (2 tysiące lat temu). »
Targi Turystyki Studenckiej w Warszawie i Krakowie
Targi Turystyki Studenckiej w Warszawie i Krakowie Warszawa (15 marca 2013) i Kraków (18 marca): Targi Turystyki Studenckiej - TTS 2013. »
Polka International - Międzynarodowe Stowarzyszenie Polskich Kobiet
Polka International - Międzynarodowe Stowarzyszenie Polskich Kobiet Informacje o organizacji, z siedzibą w Szwecji. »
Coffee Break - dwutygodnik w Chicago, USA
Coffee Break - dwutygodnik w Chicago, USA Bezpłatny dwutygodnik, dostępny w polskich miejscach aglomeracji Chicago. »

Spodobała ci się informacja? Sprawdź w naszej wyszukiwarce kolejne interesujące tematy.

Powiadom znajomych o naszym portalu!
• Masz dla nas informację, tekst lub ciekawe zdjęcia?
• Znasz kogoś, kto powinien znaleźć się w naszym katalogu Polonii?
• Chcesz uzupełnić wpis lub zmienić ilustrację?
Napisz
Będziemy wdzięczni, jeśli umieścisz linka do SuperPolonia.info :-)


Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Austria, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Piraeus, Calabria, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru