Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:
Wysyłasz walutę do kraju? Sprawdź jak robić to najoszczędniej
Wiele osób, które wyemigrowały za pracą, zostawiły w Polsce swoje rodziny. Nie zapomniały jednak o bliskich i systematycznie przesyłają im pieniądze na utrzymanie. Warto więc wiedzieć jak robić to najoszczędniej. Przepłacanie na wymianie waluty w banku nie jest bowiem konieczne. Istnieje wiele innych sposobów na dokonanie przewalutowania. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.

Konto walutowe w Polsce
Na samym początku Twoja rodzina powinna założyć sobie konto walutowe. Jest ono zazwyczaj bezpłatne. To właśnie na to konto będziesz przelewał pieniądze. Dzięki temu nie zostaną one przewalutowane przez bank po niekorzystnym kursie. Wymiana waluty zostanie dokonana dopiero później.

Kantor stacjonarny czy internetowy?
Pytanie które się pojawia to czy wybrać kantor stacjonarny czy internetowy w celu wymiany waluty. Jako, że staramy się znaleźć najbardziej opłacalny sposób na wymianę to lepiej postawić na kantory online. Oferują one przede wszystkim znacznie lepsze kursy niż ich stacjonarne odpowiedniki. Wynika to z faktu, że spread walutowy wynosi w nich około 1%, czyli nawet 4% mniej niż w tradycyjnych kantorach. Korzystając z rozwiązań online nie będziesz musiał również wypłacać pieniędzy z konta. Wszystkie transakcje odbywają się bowiem bezgotówkowo. Wygoda wymiany jest zatem bardzo wysoka i można jej dokonać z każdego miejsca, w którym masz dostęp do sieci.

Wymiana społecznościowa
Wartym zainteresowania sposobem przewalutowania jest również społecznościowa wymiana walut. Polega ona na wymianie pomiędzy użytkownikami danego serwisu. Największą tego typu w Polsce platformą jest: https://www.walutomat.pl/. To właśnie z niej korzystanie jest najbardziej polecane jeżeli chodzi o ten sposób na wymianę waluty. Na platformie wszystkie kursy są ustalane przez samych użytkowników. Przekłada się to na możliwość znalezienia naprawdę bardzo atrakcyjnych ofert. Dzięki temu na systematycznym dokonywaniu przewalutowania zaoszczędzisz naprawdę wiele. Platforma dostępna jest oczywiście 24h na dobę z każdego miejsca na ziemi. Sama wymiana jest bardzo szybka i w pełni bezpieczna dzięki narzędziom autoryzacyjnym w postaci kodów SMS.

Podsumowanie
Jeżeli zatem pracujesz za granicą i chciałbyś zadbać o swoją rodzinę, to warto zastanowić się nad tym, jak to robić najefektywniej. Jednym ze sposobów jest wyżej przedstawiona wymiana waluty po najlepszym kursie. Mimo, że miesięcznie nie zaoszczędzisz gigantycznych kwot, to w dłuższej perspektywie oszczędności mogą być naprawdę duże. Jeżeli zatem nie chcesz przepłacać i po prostu oddawać swoich pieniędzy do banku, to jak najbardziej warto postawić właśnie na ten sposób wymiany walut. Bez względu na to czy przewalutujesz w kantorze online czy na społecznościowej platformie wymiany walut, zaoszczędzisz względem banków czy kantorów stacjonarnych.

  Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Kanał RSS

Losowe newsy z tego działu:
Polonica, Hiszpania
Polonica, Hiszpania Stowarzyszenie rodziców dzieci mówiących po polsku. »
Śmiech jest uniwersalny. The smile is universal
Śmiech jest uniwersalny. The smile is universal Wywiad ze Szczepanem Sadurskim (po polsku i angielsku) w ukazującym się w Wielkiej Brytanii magazynie 2B. »
Towarzystwo Polskie Winterthur, Szwajcaria
Towarzystwo Polskie Winterthur, Szwajcaria Polenverein Winterthur - informacje o organizacji działającej w mieście Winterthur, w kantonie Zurych.  »
Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych 2012
Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych 2012 Ostróda, 25-29 kwietnia 2012 roku, zgłoszenia: do 30 marca. W SuperPolonia.info program imprezy i zaproszenie do udziału. »
Polonia Music - czyli muzyka polska
Polonia Music - czyli muzyka polska Informacje o internetowym serwisie PoloniaMusic.com. »
Losowe newsy z całego portalu:
Wesoły wieżowiec w austriackim Tyrolu
Wesoły wieżowiec w austriackim Tyrolu Trafił pod alpejskie szczyty, do miejscowości Wildermieming w północnym Tyrolu.  »
Polacy i Kosowo. Polacy w Kosowie
Polacy i Kosowo. Polacy w Kosowie Jacek Gallant o polskich akcentach w Kosowie i inne ciekawostki. »
Odwiedzamy Monument Valley
Odwiedzamy Monument Valley Dolina Pomników czyli Monument Valley w Utah, USA - niezapomniane widoki, znane z westernów. »
Będzie muzeum polskiej wódki
Będzie muzeum polskiej wódki Na warszawskiej Pradze, w dawnej fabryce wódki, powstanie Muzeum Polskiej Wódki. »
Skandalista i noblista - Robert Koch
Skandalista i noblista - Robert Koch Niemiecki geniusz, który odmienił oblicze bakteriologii. W młodości zbierał owady i rośliny, ale przede wszystkim marzył o podróżach do egzotycznych krajów. »

Spodobała ci się informacja? Sprawdź w naszej wyszukiwarce kolejne interesujące tematy.

Powiadom znajomych o naszym portalu!
• Masz dla nas informację, tekst lub ciekawe zdjęcia?
• Znasz kogoś, kto powinien znaleźć się w naszym katalogu Polonii?
• Chcesz uzupełnić wpis lub zmienić ilustrację?
Napisz
Będziemy wdzięczni, jeśli umieścisz linka do SuperPolonia.info :-)


Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Austria, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Nowy Jork, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Piraeus, Calabria, Holandia, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru