Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:
Jak płacić w zagranicznych sklepach on-line?
Chcesz kupić coś w zagranicznym sklepie internetowym? Obecnie to  żaden problem. Dzisiaj przez internet możemy składać zamówienia w sklepach niemal na całym świecie. Jak zapłacić wtedy za swoje zakupy?

Polacy coraz częściej kupują w sklepach internetowych – nie tylko w tych w Polsce, ale również w innych krajach. To bardzo szeroki asortyment różnych produktów w niskich cenach, które mogą być dostarczone do nas pocztą albo kurierem. Za granicą możemy kupować między innymi elektronikę, książki, ubrania, obuwie, aby wspomnieć tylko o niektórych produktach.

Zakupy w sklepach internetowych za granicą są podobne do tych w naszym kraju – wybieramy odpowiadające nam produkty, a potem zakładamy swoje konto i określamy adres do przesyłki, metodę zapłaty oraz wysyłki. To właśnie metoda zapłaty często wzbudza wiele pytań. Jak możemy płacić w sklepach zagranicznych?

Karty cieszą się największym powodzeniem

Główną metodą zapłaty preferowaną przez większość sklepów zagranicznych jest zapłata kartą. Możemy wykorzystać nie tylko kartę kredytową, ale również zwykłą kartę płatniczą, gdy ma ona odblokowane metody płatności on-line. Możemy zrobić to często na naszym serwisie transakcyjnym on-line w banku albo podczas rozmowy z infolinią banku.

Zapłata karta jest prosta – wpisujemy odpowiednie dane z karty i potwierdzamy je trzycyfrowym kodem z tyłu. Powinniśmy uważać, aby dane te nie dostały się w ręce żadnej niepowołanej osoby! Po zapłacie odpowiednia suma blokowana jest na naszym koncie i po jakimś czasie pobierana.

Systemy płatności internetowych

Druga metoda płatności stosowana w zagranicznych sklepach internetowych to systemy płatności internetowych, na przykład popularny PayPal. Możemy podpiąć pod niego kartę albo wykonać przelew z banku – wtedy zapłata odbywa się z użyciem przelanej sumy.

W przypadku zagranicznych sklepów internetowych zasadniczo nie mamy możliwości skorzystania ze standardowego przelewu – dopuszcza go niewiele sklepów. Także płatność za pobraniem jest bardzo rzadko spotykana. Na stronie internetowej https://ocenbank.pl/opinie-o-bankach/ przeczytasz opinię o ofertach banków które umożliwią Ci dokonywanie transakcji internetowych. Gdybyś jednak potrzebował na start dodatkowej gotówki zobacz również stronę https://bigady.com/pl/

  Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Kanał RSS


Słowa kluczowe: Chcesz kupić coś w zagranicznym sklepie internetowym? Obecnie to żaden problem. Jak zapłacić wtedy za swoje zakupy?
Losowe newsy z tego działu:
Ciekawostki polskie (6)
Ciekawostki polskie (6) Podatki i liczba urzędników w Polsce, spożycie miodu, palenie papierosów, wartość sprzedanych leków... »
Ostróda, Polska
Ostróda, Polska Ciekawostki z przeszłości Ostródy, miasta w województwie warmińsko-mazurskim. »
Ciekawostki polskie (11)
Ciekawostki polskie (11) Radom większy niż Paryż, polonistyka w Chinach, najbardziej ruchliwe ulice Warszawy... »
Polska siatkówka. Najlepsi siatkarze PlusLigi 2015/2016
Polska siatkówka. Najlepsi siatkarze PlusLigi 2015/2016 Jeszcze do niedawna polska liga ustępowała poziomem lidze włoskiej czy rosyjskiej. Obecnie to w PlusLidze toczą się rozgrywki na najwyższym poziomie i to do Polski przyjeżdżają na kontrakty gwiazdy światowej siatkówki.  »
Pręgierz na Rynku w Poznaniu
Pręgierz na Rynku w Poznaniu Co symbolizuje postać rycerza stojącego na kolumnie, obok Ratusza w Poznaniu? »
Losowe newsy z całego portalu:
Opactwo Westminsterskie w Londynie - informacje
Opactwo Westminsterskie w Londynie - informacje Westminster Abbey, London, Great Britain.  »
Polonia kanadyjska - Polonia w Kanadzie
Polonia kanadyjska - Polonia w Kanadzie Informacje o Polonii kanadyjskiej i Kanadyjczykach polskiego pochodzenia. »
Piłkarski Klub Polonii w Argentynie
Piłkarski Klub Polonii w Argentynie Informacje na temat Polonia Futbol Club Argentina. »
Filip de Girard (1775-1845)
Filip de Girard (1775-1845) Francuski wynalazca, który zrewolucjonizował przemysł lniarski w Europie. Od jego nazwiska nosi nazwę miasto Żyrardów.  »
Château de Foix
Château de Foix Średniowieczny zamek w mieście Foix, Francja. »

Spodobała ci się informacja? Sprawdź w naszej wyszukiwarce kolejne interesujące tematy.

Powiadom znajomych o naszym portalu!
• Masz dla nas informację, tekst lub ciekawe zdjęcia?
• Znasz kogoś, kto powinien znaleźć się w naszym katalogu Polonii?
• Chcesz uzupełnić wpis lub zmienić ilustrację?
Napisz
Będziemy wdzięczni, jeśli umieścisz linka do SuperPolonia.info :-)


Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
polityka, Austria, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Nowy Jork, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Piraeus, Calabria, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru