Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:
Polish Student Organization (PSO) - Nowy Jork, USA
Organizacja Studentów Polskich prężnie działa od 1991 roku.

Polish Student Organization jest organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni nowojorskich oraz z okolic Nowego Jorku (m.in. New Jersey). Jej misją jest integrowanie młodych ludzi polskiego pochodzenia oraz szerzenie informacji na temat możliwości wyższego wykształcenia w Stanach Zjednoczonych wśród Polonii amerykańskiej. Poprzez organizowanie wydarzeń kulturalnych oraz sesji informacyjnych, PSO propaguje znaczenie wyższej edukacji oraz jednoczy młodych ludzi pragnących dzielić się swoimi doświadczeniami.

PSO jest ważnym źródłem informacji o studiach w Ameryce, a jednym z priorytetów jest rozwinięcie programu stypendialnego dla studentów polskiego pochodzenia.

Od listopada 1997 roku członkowie organizacji prowadzą regularne dyżury telefoniczne w redakcji "Nowego Dziennika", odpowiadając na pytania osób zainteresowanych studiami w USA. W 1994 roku PSO wydało "Informator o studiach w USA".

Na stronie PSO można m.in. znaleźć informacje o amerykańskim systemie edukacji i o tym jak dostać się na studia w USA i kupić książkę "Studia w USA czyli jak zostać studentem amerykańskiej uczelni".

Z historii organizacji
PSO powstała w 1991 r., a ponieważ pomysł grupki zapaleńców spotkał się z dużym zainteresowaniem, na pierwszym spotkanie organizacyjne przyszło blisko 400 osób. W 1994 roku OSP otrzymała status organizacji niedochodowej (not-for-profit organization). Jest prężnie działającą organizacją, a informacje o imprezach organizowanych przez nią docierają do ok. 500 osób.


Strona internetowa: www.pso-usa.org

Na zdjęciu:
podczas jednego ze spotkań PSO Connect, ze strony internetowej PSO
  Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Kanał RSS


Słowa kluczowe: New Jersey, Nowy Jork, organizacje, studenci, studia, USA
Losowe newsy z tego działu:
Kongres Polonii Niemieckiej, Niemcy
Kongres Polonii Niemieckiej, Niemcy Informacje o Kongresie Polonii Niemieckiej. »
Szef SuperPolonia.info w Nowym Jorku
Szef SuperPolonia.info w Nowym Jorku Spotkania, wystawy, wywiady, karykatury. Podsumowanie artystycznego wyjazdu Sadurskiego na wschodnie wybrzeże USA w październiku 2012. »
Dobra Polska Szkoła, USA
Dobra Polska Szkoła, USA Polonijny portal kulturalno-informacyjny Fundacji Dobra Polska Szkoła. »
Wesoły Wieżowiec odwiedził już 52 kraje
Wesoły Wieżowiec odwiedził już 52 kraje Ponad 250 miejsc na świecie w 52 krajach - to dotychczasowy wynik satyrycznego projektu z Polski, niosącemu światu uśmiech i radość. »
Polish American Center of Art, USA
Polish American Center of Art, USA Informacje o ciekawym polskim miejscu w Orchard Lake, Michigan, USA. »
Losowe newsy z całego portalu:
Zawiłości kubańskiej waluty
Zawiłości kubańskiej waluty Raj dla turysty, żałość dla Kubańczyków czyli kilka praktycznych informacji od osoby, która niedawno odwiedziła Kubę.  »
Chicago leży nad rzeką Chicago
Chicago leży nad rzeką Chicago Jak w szybki i wygodny sposób obejrzeć imponujące wieżowce, znajdujące się w centrum Chicago? »
Wesoły Wieżowiec odwiedził już 52 kraje
Wesoły Wieżowiec odwiedził już 52 kraje Ponad 250 miejsc na świecie w 52 krajach - to dotychczasowy wynik satyrycznego projektu z Polski, niosącemu światu uśmiech i radość. »
Portal dla Polonii niemieckiej Polonia-Polacy
Portal dla Polonii niemieckiej Polonia-Polacy Informacje o portalu Polonia-Polacy.de. »
British Museum w Londynie
British Museum w Londynie Jedno z największych muzeów historii starożytnej na świecie.  »

Spodobała ci się informacja? Sprawdź w naszej wyszukiwarce kolejne interesujące tematy.

Powiadom znajomych o naszym portalu!
• Masz dla nas informację, tekst lub ciekawe zdjęcia?
• Znasz kogoś, kto powinien znaleźć się w naszym katalogu Polonii?
• Chcesz uzupełnić wpis lub zmienić ilustrację?
Napisz
Będziemy wdzięczni, jeśli umieścisz linka do SuperPolonia.info :-)


Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Austria, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Nowy Jork, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Piraeus, Calabria, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru