Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:
Sufler nr 231, 20 lutego 2012 r.
INFORMATOR GALERII „DRUCH STUDIO”                             
Nr 231, 20 lutego 2012 r.

920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638. Kontakt: druchstudio@comcast.net

W numerze: Jan Pietrzak naszym gościem - „Dzień Kobiet” - koncert gitarowy Krzysztofa Malinowskiego z Kanady i... rewia kapeluszy - „Durham 2012” – wielkanocny plener malarski - Salon z poezją Broniewskiego...

110. Salon Artystyczny w Viva Dance Studio
JAN PIETRZAK naszym gościem

W piątek 24 lutego 2012 roku o godzinie 20:00 Druch Studio Gallery organizuje swój 110 Salon Artystyczny z udziałem Jana Pietrzaka - króla polskiego kabaretu, który zaprezentuje program „Potęga śmiechu”. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie imprezą musieliśmy wynająć na nią dużą salę w Viva Dance Studio przy 1891 Brunswick Pike (Business Rt. 1) w Lawrenceville, NJ. Wstęp – 25$.
Do 19 lutego br. sprzedaliśmy już ponad 90 biletów, co zapowiada udany wieczór artystyczny Polonii. Przypominamy, że sprzedaż biletów i rezerwacja miejsc prowadzona jest  nadal pod numerami telefonów: 609-392-3930 (Viva Dance Studio) lub 609-532-3676 oraz druchstudio@comcast.net (Druch Studio Gallery).

Po występie Jana Pietrzaka w Viva Dance Studio (około godz. 22:00), Tadeusz Turkowski (b. Aktor Teatru Hybrydy, przyjaciel Jana Pietrzaka i organizator jego pobytu w New Jersey) oraz Ryszard Druch zapraszają do Druch Studio Gallery przy 920 Brunswick Avenue w Trenton, NJ, na kolację z artystą z Polski. Ta kameralna impreza zaplanowana jest jedynie dla 30 osób, niestety – nie mamy już na nią wolnych miejsc!!!

W czasie kilkudniowego pobytu w New Jersey  Jan Pietrzak wystąpi 21 lutego br. o 20:00 w Klubie „Wisła”, a w czwartek 23 lutego odwiedzi redakcję „Nowego Dziennika” w Garfield, NJ.

Impreza Polskiej Szkoły Dokształcającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ
KONKURS POLSKIEGO WIERSZA

W sobotę 3 marca 2012 r. o godz. 18:00 galerię Druch Studio przejmie we władanie Polska Szkoła Dokształcająca działająca przy Parafii św. Jadwigi w Trenton. Jak informują nas dyrektorki szkoły: Aleksandra Urban oraz Ewa Doliwa impreza stanowi doroczne, szkolne święto polskiej poezji. Polonistka Joanna Adamiak oraz inni nauczyciele-wychowawcy klas zachęcili już grupę uczniów do wzięcia udziału w recytacjach. Czynione są starania, by w skład jury konkursu weszli – wzorem poprzednich lat – polscy poeci mieszkający i tworzący w USA. Druch Studio Gallery przygotowało na imprezę nagrodę-niespodziankę dla jednego uczestnika lub uczestniczki konkursu. Imprezie przysłuchiwać się będą rodzice uczniów.

111 Salon Artystyczny jako doroczny „Dzień Kobiet”
KONCERT GITAROWY KRZYSZTOFA MALINOWSKIEGO i... REWIA KAPELUSZY

Tegoroczny „Dzień Kobiet” organizujemy w Druch Studio Gallery w sobotę 17 marca o godz.19:30. Jak co roku prosimy o przybycie na naszą imprezę w kapeluszach lub innych nakryciach głów. Program artystyczny wieczoru przygotował nasz gość – gitarzysta, kompozytor i wokalista Krzysztof  Malinowski z Kanady. Donacja – 15$. Rezerwacja miejsc – 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

111. Salon Artystyczny 
O TWÓRCZOŚCI POETYCKIEJ WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

W kwietniu br.planujemy zorganizować  Salon Artystyczny „ Władysław Broniewski jakiego nie znamy”, który w formie multimedialnej prelekcji zaprezentuje red. Andrzej Jacyna z Filadelfii. Wiersze czytać będzie Alicja Jacyna. O dacie imprezy powiadomimy w następnym SUFLERZE.

KSIĄŻKA „POLACY W AMERYCE”
Współpracujący od lat z naszą galerią artysta fotografik Tomasz Masłowski opublikował swój nowy album fotografii pt. „Polacy w Ameryce. New Jersey”, który jest już do nabycia w naszej księgarni. Książka jest niezwykle interesującym dokumentem życia Polonii amerykańskiej w ostatnich dwóch dekadach. Autor umieścił w nim setki fotografii osób, firm i wydarzeń oraz ich opisy. Cena albumu – 85$.

„AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH”
Zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci w wieku 6-12 odbywają się w soboty (14:00 – 16:00), dla  nastolatków (13-17 lat) i dorosłych w czwartki i piątki (18:15 – 21:00).
W ramach opłat za lekcje artystyczne zapewniamy wszystkim uczniom przybory i materiały rysunkowo-malarskie oraz lunch.Informacje: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net

WIELKANOCNY PLENER MALARSKO-WYPOCZYNKOWY „DURHAM 2012”
W kwietniu rozpocznie się pierwszy w tym roku plener malarski organizowany przez „Akademię Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha. Grupa 12 osób spędzi Wielkanoc (9-10 kwietnia) w motelu „The Gallery Inn” w malowniczej miejscowości Durham, NY (Catskill Mountains). W plenerze mogą wziąć udział zarówno artyści malarze jak i inne osoby! Czekają na nas bardzo dobre warunki lokalowo-bytowe. Atrakcją imprezy będzie m.in. zwiedzanie trzech pracowni artysty rzeźbiarza Tadeusza Parzygnata, malowanie obrazów w plenerze oraz wypoczynek i zwiedzanie okolicy. Koszt 2-dniowego pobytu w motelu wynosi 60 dolarów od osoby. Informacje i rezerwacje miejsc: 609-532-3676 lub druchstudio@comcast.net
Pokoje hotelowe zobaczyć można w internecie kopiując link: http://www.vacationhomerentals.com/vacation-rentals/Durham-New-York-vacation-rental-home-proID-36213.html
Termin zgłoszeń i uiszczenie opłat do 10 marca br. O zamknięciu listy uczestników decyduje kolejność zgłoszeń!!!
W czerwcu br. planujemy zorganizować 2-dniowy plener malarski w pięknie położonym i świetnie wyposażonym polskim motelu „Albatros” w Pensylwanii. Jesteśmy w trakcie rozmów z gospodarzami obiektu.

  Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Kanał RSS


Słowa kluczowe: New Jersey, Sufler, Trenton, USA
Losowe newsy z tego działu:
Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce
Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce Polish Supplementary School Council of America, Inc. - koordynator polonijnej edukacji na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. »
Polonia i emigracja - ciekawostki (3)
Polonia i emigracja - ciekawostki (3) Gdzie emigrujemy najczęściej, firmy Polaków w Niemczech, osoby pochodzenia polskiego w wyborach w Szwecji... »
Unia Stowarzyszeń Włosko-Polskich
Unia Stowarzyszeń Włosko-Polskich UAIP - L&’Unione delle Associazioni Italo-Polacche - informacje, program i statut. »
Stowarzyszenie Polskich Inżynierów i Techników w Austrii
Stowarzyszenie Polskich Inżynierów i Techników w Austrii Informacje o stowarzyszeniu, z siedzibą w Wiedniu.  »
Towarzystwo Krzewienia Oświaty Polskiej w Danii
Towarzystwo Krzewienia Oświaty Polskiej w Danii Informacje o towarzystwie. »
Losowe newsy z całego portalu:
Atlantic City - ciekawostki część 2
Atlantic City - ciekawostki część 2 Ciekawostki o amerykańskim mieście Atlantic City. »
Urząd Miejski w Poznaniu, dawne Kolegium Jezuickie
Urząd Miejski w Poznaniu, dawne Kolegium Jezuickie Informacje o budynkach, w których obecnie jest siedziba Urzędu Miejskiego. »
Austriapol Dialog - Magazyn Dialogu Międzykulturowego
Austriapol Dialog - Magazyn Dialogu Międzykulturowego Magazin für Interkulturellen Dialog. »
Polonia w Arizonie, USA
Polonia w Arizonie, USA Informacje o organizacjach, miejscach polskich i mediach polonijnych. Stan Arizona, USA. »
Polacy coraz lepiej czują się w Wielkiej Brytanii
Polacy coraz lepiej czują się w Wielkiej Brytanii Interesujące informacje przynosi najnowszy spis powszechny w Anglii i Walii.  »

Spodobała ci się informacja? Sprawdź w naszej wyszukiwarce kolejne interesujące tematy.

Powiadom znajomych o naszym portalu!
• Masz dla nas informację, tekst lub ciekawe zdjęcia?
• Znasz kogoś, kto powinien znaleźć się w naszym katalogu Polonii?
• Chcesz uzupełnić wpis lub zmienić ilustrację?
Napisz
Będziemy wdzięczni, jeśli umieścisz linka do SuperPolonia.info :-)


Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Nowy Jork, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Piraeus, Calabria, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru