Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:
Sufler nr 233, 7 marca 2012 r.
INFORMATOR GALERII „DRUCH STUDIO”
Nr 233, 7 marca 2012 r.
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638

W numerze: „Dzień Kobiet”, Rewia Kapeluszy i koncert Krzysztofa MALINOWSKIEGO z Kanady - „Durham 2012” – wielkanocny plener malarski – Salon z poezją Broniewskiego

111. Wiosenny Salon Artystyczny
KONCERT KRZYSZTOFA MALINOWSKIEGO, DZIEŃ KOBIET i ... REWIA KAPELUSZY

Marcowe Salony Artystyczne Galerii „Druch Studio” organizowane są od lat pod hasłem „Dnia Kobiet” i powitania wiosny... W tym roku spotkamy się w Druch Studio Gallery w sobotę 17 marca o godz. 19:30. Tradycyjnie w fantazyjnych nakryciach głowy, by wziąć udział w dorocznej „Rewii Kapeluszy. Przewidujemy przeprowadzenie po raz pierwszy plebiscytu na najciekawszy kapelusz - nakrycie głowy, dla zwycięzcy (zwycięzców) mamy już nagrody - niespodzianki. Głównym punktem programu artystycznego będzie koncert gitarowy Krzysztofa Malinowskiego z Kanady.

KRZYSZTOF MALINOWSKI to mieszkający w Kanadzie znakomity gitarzysta i autor wielu ballad  w klimatach, jak sam to określa, wiatru, wody, słońca i przygody. Pogodne, rytmiczne piosenki, nie pozbawiane życiowych przemyśleń, zjednały mu już wielu sympatyków zarówno w Polsce, USA jak i Kanadzie oraz zaowocowały licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Strona internetowa z jego nagraniami jest licznie odwiedzana przez muzycznych internautów, a wielu muzyków włączyło utwory artysty do swojego repertuaru. Ciepły i serdeczny kontakt z publicznością sprawia, że recitale i koncerty z udziałem Krzysztofa Malinowskiego zawsze pozostawiają miłe wspomnienia, a sztuka gry na gitarze i harmonijce ustnej inspirują do nauki lub doskonalenia gry na tych instrumentach. Zapowiada się więc sympatyczny, muzyczny wieczór - zapraszamy.

Udana impreza Polskiej Szkoły Dokształcającej
VI KONKURS POLSKIEGO WIERSZA

W sobotę 3 marca br. w Galerii „Druch Studio” odbył się VI Konkurs Polskiego Wiersza Polskiej Szkoły Dokształcającej działającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ. Imprezę przygotowały nauczycielki: Krystyna Trzasko oraz Jolanta Rom-Trawińska. Obecny był proboszcz trentońskiej parafii sw.Jadwigi ksiądz kanonik, dr Jacek Labiński. Aktor Tadeusz Turkowski z Trenton, NJ, zaprezentował dzieciom i rodzicom kilka wierszy polskich poetów. W konkursie wzięło udział 40 uczniów od przedszkola do klasy VIII. Najlepsi recytatorzy otrzymali nagrody dyrekcji szkoły jak i nagrody ufundowane przez poetę Zbigniewa Rossę ze Sparty, NJ oraz Druch Studio Gallery.

Kwietniowy Poetycki Salon Artystyczny
OSOBA I POEZJA BRONIEWSKIEGO

Zapraszamy serdecznie do Druch Studio Gallery na 112. Salon Artystyczny, który odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia br. o godz. 18:00 w formie prelekcji multimedialnej pt. „Broniewski jakiego nie znamy”, którą wygłosi red. Andrzej Jacyna z Filadelfii. Wiersze Władysława Broniewskiego czytać będzie Alicja Jacyna.

„AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH”
Zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci w wieku 6-12 odbywają się w soboty (14:00 – 16:00), dla nastolatków (13-17 lat) i dorosłych w czwartki i piątki (18:15 – 21:00). W ramach opłat za lekcje artystyczne zapewniamy wszystkim uczniom przybory i materiały rysunkowo-malarskie oraz lunch. Informacje: druchstudio@comcast.net

WIELKANOCNY PLENER MALARSKI „DURHAM 2012”
W kwietniu rozpocznie się pierwszy w tym roku plener malarski organizowany przez „Akademię Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha. Grupa 12 osób spędzi Wielkanoc (sobotę i niedzielę 7-8 kwietnia 2012 r.) w motelu „The Gallery Inn” w malowniczej miejscowości Durham, NY (Catskill Mountains). W plenerze mogą wziąć udział zarówno artyści malarze jak i inne osoby! Czekają na nas bardzo dobre warunki lokalowo-bytowe. Atrakcją imprezy będzie m.in. zwiedzanie trzech pracowni artysty rzeźbiarza Tadeusza Parzygnata, malowanie obrazów w plenerze oraz wypoczynek i zwiedzanie okolicy. Koszt 2-dniowego pobytu w motelu wynosi 60 dolarów od osoby. Termin zgłoszeń i uiszczenie opłat do 15 marca br. O zamknięciu listy uczestników decyduje kolejność wpłat!
W czerwcu br. planujemy zorganizować 2-dniowy plener malarski w pięknie położonym i świetnie wyposażonym polskim motelu „Albatros” w Pensylwanii. Jesteśmy w trakcie rozmów z gospodarzami obiektu.
  Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Kanał RSS


Słowa kluczowe: New Jersey, Ryszard Druch, Sufler
Losowe newsy z tego działu:
SIPPA - Światowe Igrzyska Polonijne - Polonia Austria
SIPPA - Światowe Igrzyska Polonijne - Polonia Austria Stowarzyszenie wspomagające i popularyzujące Światowe Igrzyska Polonijne w Austrii. »
Szczepan Sadurski rysuje w PLUSIE
Szczepan Sadurski rysuje w PLUSIE Stała rubryka z rysunkami w PLUSie, polonijnym magazynie w USA. A na początek współpracy obszerny wywiad. »
Play Poland po raz drugi w Ottawie
Play Poland po raz drugi w Ottawie Największy na świecie polski festiwal filmowy 6 i 8 listopada 2013 w Ottawie (Kanada).  »
Polska Szkoła w London, Ontario (Kanada)
Polska Szkoła w London, Ontario (Kanada) Informacje o szkole w kanadyjskiej prowincji Ontario. »
Polski humor w Wilnie
Polski humor w Wilnie 12 maja 2013 r. Szczepan Sadurski otworzy wystawę swoich rysunków satyrycznych w stolicy Litwy, Wilnie. »
Losowe newsy z całego portalu:
Klasztorek w Nidzicy
Klasztorek w Nidzicy XIV-wieczna budowla obronna niedaleko zamku w Nidzicy. »
Największy kościół w Polsce: Bazylika w Licheniu
Największy kościół w Polsce: Bazylika w Licheniu Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym. Ciekawostki i foto. »
Polski Związek Medyczny w Szwecji (PMFS)
Polski Związek Medyczny w Szwecji (PMFS) Informacje o organizacji. »
Shibuya, dzielnica Tokio
Shibuya, dzielnica Tokio Jedna z 23 dzielnic stolicy Japonii. »
Polskie stroje ludowe na wesoło
Polskie stroje ludowe na wesoło Do organizacji polonijnych: portal SuperPolonia.info udostępni rysunki, z których możecie zorganizować wystawę.  »

Spodobała ci się informacja? Sprawdź w naszej wyszukiwarce kolejne interesujące tematy.

Powiadom znajomych o naszym portalu!
• Masz dla nas informację, tekst lub ciekawe zdjęcia?
• Znasz kogoś, kto powinien znaleźć się w naszym katalogu Polonii?
• Chcesz uzupełnić wpis lub zmienić ilustrację?
Napisz
Będziemy wdzięczni, jeśli umieścisz linka do SuperPolonia.info :-)


Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Austria, Miami, biznes, Romandia, Ateny, Nowy Jork, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Piraeus, Calabria, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru