Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:
Sufler nr 233, 7 marca 2012 r.
INFORMATOR GALERII „DRUCH STUDIO”
Nr 233, 7 marca 2012 r.
920 Brunswick Ave., Trenton, NJ 08638

W numerze: „Dzień Kobiet”, Rewia Kapeluszy i koncert Krzysztofa MALINOWSKIEGO z Kanady - „Durham 2012” – wielkanocny plener malarski – Salon z poezją Broniewskiego

111. Wiosenny Salon Artystyczny
KONCERT KRZYSZTOFA MALINOWSKIEGO, DZIEŃ KOBIET i ... REWIA KAPELUSZY

Marcowe Salony Artystyczne Galerii „Druch Studio” organizowane są od lat pod hasłem „Dnia Kobiet” i powitania wiosny... W tym roku spotkamy się w Druch Studio Gallery w sobotę 17 marca o godz. 19:30. Tradycyjnie w fantazyjnych nakryciach głowy, by wziąć udział w dorocznej „Rewii Kapeluszy. Przewidujemy przeprowadzenie po raz pierwszy plebiscytu na najciekawszy kapelusz - nakrycie głowy, dla zwycięzcy (zwycięzców) mamy już nagrody - niespodzianki. Głównym punktem programu artystycznego będzie koncert gitarowy Krzysztofa Malinowskiego z Kanady.

KRZYSZTOF MALINOWSKI to mieszkający w Kanadzie znakomity gitarzysta i autor wielu ballad  w klimatach, jak sam to określa, wiatru, wody, słońca i przygody. Pogodne, rytmiczne piosenki, nie pozbawiane życiowych przemyśleń, zjednały mu już wielu sympatyków zarówno w Polsce, USA jak i Kanadzie oraz zaowocowały licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Strona internetowa z jego nagraniami jest licznie odwiedzana przez muzycznych internautów, a wielu muzyków włączyło utwory artysty do swojego repertuaru. Ciepły i serdeczny kontakt z publicznością sprawia, że recitale i koncerty z udziałem Krzysztofa Malinowskiego zawsze pozostawiają miłe wspomnienia, a sztuka gry na gitarze i harmonijce ustnej inspirują do nauki lub doskonalenia gry na tych instrumentach. Zapowiada się więc sympatyczny, muzyczny wieczór - zapraszamy.

Udana impreza Polskiej Szkoły Dokształcającej
VI KONKURS POLSKIEGO WIERSZA

W sobotę 3 marca br. w Galerii „Druch Studio” odbył się VI Konkurs Polskiego Wiersza Polskiej Szkoły Dokształcającej działającej przy Parafii św. Jadwigi w Trenton, NJ. Imprezę przygotowały nauczycielki: Krystyna Trzasko oraz Jolanta Rom-Trawińska. Obecny był proboszcz trentońskiej parafii sw.Jadwigi ksiądz kanonik, dr Jacek Labiński. Aktor Tadeusz Turkowski z Trenton, NJ, zaprezentował dzieciom i rodzicom kilka wierszy polskich poetów. W konkursie wzięło udział 40 uczniów od przedszkola do klasy VIII. Najlepsi recytatorzy otrzymali nagrody dyrekcji szkoły jak i nagrody ufundowane przez poetę Zbigniewa Rossę ze Sparty, NJ oraz Druch Studio Gallery.

Kwietniowy Poetycki Salon Artystyczny
OSOBA I POEZJA BRONIEWSKIEGO

Zapraszamy serdecznie do Druch Studio Gallery na 112. Salon Artystyczny, który odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia br. o godz. 18:00 w formie prelekcji multimedialnej pt. „Broniewski jakiego nie znamy”, którą wygłosi red. Andrzej Jacyna z Filadelfii. Wiersze Władysława Broniewskiego czytać będzie Alicja Jacyna.

„AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH”
Zajęcia rysunku i malarstwa dla dzieci w wieku 6-12 odbywają się w soboty (14:00 – 16:00), dla nastolatków (13-17 lat) i dorosłych w czwartki i piątki (18:15 – 21:00). W ramach opłat za lekcje artystyczne zapewniamy wszystkim uczniom przybory i materiały rysunkowo-malarskie oraz lunch. Informacje: druchstudio@comcast.net

WIELKANOCNY PLENER MALARSKI „DURHAM 2012”
W kwietniu rozpocznie się pierwszy w tym roku plener malarski organizowany przez „Akademię Sztuk Pięknych” Ryszarda Drucha. Grupa 12 osób spędzi Wielkanoc (sobotę i niedzielę 7-8 kwietnia 2012 r.) w motelu „The Gallery Inn” w malowniczej miejscowości Durham, NY (Catskill Mountains). W plenerze mogą wziąć udział zarówno artyści malarze jak i inne osoby! Czekają na nas bardzo dobre warunki lokalowo-bytowe. Atrakcją imprezy będzie m.in. zwiedzanie trzech pracowni artysty rzeźbiarza Tadeusza Parzygnata, malowanie obrazów w plenerze oraz wypoczynek i zwiedzanie okolicy. Koszt 2-dniowego pobytu w motelu wynosi 60 dolarów od osoby. Termin zgłoszeń i uiszczenie opłat do 15 marca br. O zamknięciu listy uczestników decyduje kolejność wpłat!
W czerwcu br. planujemy zorganizować 2-dniowy plener malarski w pięknie położonym i świetnie wyposażonym polskim motelu „Albatros” w Pensylwanii. Jesteśmy w trakcie rozmów z gospodarzami obiektu.
  Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Kanał RSS


Słowa kluczowe: New Jersey, Ryszard Druch, Sufler
Losowe newsy z tego działu:
Mała Polska - USA
Mała Polska - USA MalaPolska.com - serwis internetowy dokumentujący działania Polonii wschodniego wybrzeża w USA. »
Konwent Organizacji Polskich w Niemczech
Konwent Organizacji Polskich w Niemczech Serwis internetowy Konwentu Organizacji Polskich w Niemczech. »
Wolność prasy i satyra
Wolność prasy i satyra Na wystawie w stolicy Armenii Erywaniu, prezentowanych jest jest kilka rysunków Szczepana Sadurskiego. »
Polska Szkoła w Clearwater, Floryda, USA
Polska Szkoła w Clearwater, Floryda, USA Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie w Clearwater.  »
Absurdy prawa autorskiego w Europie
Absurdy prawa autorskiego w Europie Pokazując na swoim blogu czy Facebooku własne zdjęcie wieży Eiffla nocą albo zdjęcie Atomium w Brukseli, łamiesz prawo i możesz mieć kłopoty.  »
Losowe newsy z całego portalu:
Serwis internetowy dla Polaków w Wielkiej Brytanii
Serwis internetowy dla Polaków w Wielkiej Brytanii Informacje o serwisie PolniaUK.com. »
The American Institute of Polish Culture, Inc
The American Institute of Polish Culture, Inc Amerykański Instytut Kultury Polskiej, z siedzibą w Miami, Floryda »
Koszulki narodowe. Wyraź swoją tożsamość
Koszulki narodowe. Wyraź swoją tożsamość Polskie znaki w wiadomościach tekstowych, unikanie anglicyzmów, kupowanie polskich produktów, wreszcie – noszenie koszulek narodowych.  »
Ciekawostki o paszporcie
Ciekawostki o paszporcie Za granicę podróżujemy z paszportem. Skąd on się wziął i dlaczego akurat tak się nazywa? »
Polskie Towarzystwo Kulturalne Polonez, Chorwacja
Polskie Towarzystwo Kulturalne Polonez, Chorwacja Poljska Kulturna Udruga - informacje o polonijnym stowarzyszeniu w Chorwacji.  »

Spodobała ci się informacja? Sprawdź w naszej wyszukiwarce kolejne interesujące tematy.

Powiadom znajomych o naszym portalu!
• Masz dla nas informację, tekst lub ciekawe zdjęcia?
• Znasz kogoś, kto powinien znaleźć się w naszym katalogu Polonii?
• Chcesz uzupełnić wpis lub zmienić ilustrację?
Napisz
Będziemy wdzięczni, jeśli umieścisz linka do SuperPolonia.info :-)


Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Austria, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Nowy Jork, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Piraeus, Calabria, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru