Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie
Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:
Sufler nr 258, 11 sierpnia 2012 r.
Informator Galerii Druch Studio, Trenton, NJ, USA

115. Salon Artystyczny zainauguruje nasz rok kulturalny 2012/2013
AKWARELE RYSZARDA DRUCHA
• W niedzielę 23 września br. o godz. 19:00 w Druch Studio Gallery odbędzie się wernisaż wystawy „Watercolors & Acrylics 2012”  Ryszarda Drucha połączony ze sprzedażą. Na wystawie zobaczymy ponad 20 najnowszych prac artysty - przede wszystkim pejzaży z New Jersey i Pensylwanii wykonanych w konwencji realistycznej farbami akwarelowymi i akrylowymi. Artysta postanowił wykorzystać tegoroczne wakacje na plenery oraz indywidualne podróże samochodem do urokliwych miejsc, by zgłębiać tajniki akwareli – malarstwa na specjalnym papierze czerpanym o różnej gramaturze. Akwarela to technika w której artysta pracuje rozpoczynając od kładzenia kolorów jasnych, które stopniowo wzmacnia. W obrazach akrylowych i olejnych pracuje się zazwyczaj odwrotnie tj. „od koloru ciemnego do jasnego”. W akwareli malarz wykorzystuje biel kartki zostawiając ją niezamalowaną, co wymusza zarówno precyzję w operowaniu pędzlem jak i nie pozwala na błędy, które stosunkowo trudno naprawić. Farby akwarelowe charakteryzują się mocnymi, świetlistymi kolorami.

Wszystkie prace Drucha powstały w czasie tegorocznego lata na plenerach malarskich organizowanych przez naszą „Akademię Sztuk Pięknych” w których uczestniczyli również: Chris Hadfield, Katarzyna Iwaniec, Halina Nawrot oraz Ewa Zeller.

Ryszard Druch przygotowuje dla wernisażowych gości kilka dodatkowych atrakcji m.in: „Teatr Wody i  Koloru” czyli pokaz malowania akwareli i specjalną loterię. Wystawa trwać będzie do końca października br. Wstęp wolny!

Na ilustracji powyżej: Ryszard Druch, „Langhorne, PA” – akwarela na papierze czerpanym (9x12 cali)

Szansa dla młodych nielegalnych emigrantów
WSZYSTKO O „MAŁEJ AMNESTII” KONGRESU USA
W niedzielę 15 września 2012 r.  w godz. 12:30–14:00 nasza galeria współorganizuje spotkanie konsultacyjno-prawnicze na temat tzw.”małej amnestii” ogłoszonej niedawno przez władze USA dla nielegalnych imigrantów, którzy przyjechali do USA jako dzieci. Spotkanie poprowadzi Natalia Teper - polskojęzyczna prawniczka Teper Law Firm LLC. Wstęp bezpłatny. Prosimy o rozpropagowanie powyższej wiadomości wśród Polonii.
Rezerwacja miejsc i informacje: 609-737-3030 lub 609-532-3676.

PLENER W OGRODZIE KOJERÓW

W niedzielę 30 września 2012 r., w godz. 10:00 – 15:00 grupa artystów  współpracujących z naszą galerią spotka się po raz drugi na plenerze malarskim w domu Marioli i Huberta Kojerów w Parkland, PA. Informacje: 609-532-3676.

Doroczny Plener Malarsko-Poetycko-Satyryczno-Rekreacyjny nad jeziorem Mohawk
„ARTYSTYCZNA ROSSA’2012” w SPARCIE, NJ
14 października 2012 r., niedziela (10:00 – 19:00) nad jeziorem Mohawk w Sparcie, NJ, w domu poety Zbigniewa Rossy odbędzie się doroczny – Jesienny Plener Malarsko-Rekreacyjny „Artystyczna Rossa’2012”. Gośćmi specjalnymi imprezy będą: Szczepan Sadurski, znany rysownik-karykaturzysta z Warszawy oraz red. Elżbieta Popławska z „Nowego Dziennika”. Szczepan Sadurski przy udziale gospodarza imprezy Zbigniewa Rossy otworzy swoją "Spartańską Galerię Rysunku Satyrycznego", wręczy legitymacje członkowskie założonej przez siebie Partii Dobrego Humoru  trójce przedstawicieli Polonii i uruchomi "plenerowe studio karykatury na żywo".

Plener zakończy ognisko artystyczne w czasie którego Małgorzata Małek zagra na gongach tybetańskich, a Tadeusz Turkowski i Zbigniew Rossa powiodą nas w świat polskiej poezji. Ze smutkiem zawiadamiamy, że wszystkie miejsca na wyjazd do Sparty zostały już zarezerwowane!

117. Salon Artystyczny
KABARET „ODLOT”  i ARTYŚCI MALARZE W BALTIMORE...
117. Salon Artystyczny Druch Studio Gallery odbędzie się w niedzielę 18 listopada 2012 r. (17:00 – 19:00)  w University of Baltimore (Baltimore, MD). Program satyryczny ”Qvo Vadis Polonio?” zaprezentuje Kabaret „Odlot” czyli Ryszard Druch, Tadeusz Turkowski i gitarzysta Leszek Kuciarski. Występowi towarzyszyć będzie wystawa obrazów artystów skupionych wokół naszej galerii: Barbary Gruszki, Katarzyny Iwaniec, Jadwigi Jędrzejczyk, Tomasza Masłowskiego, Haliny Nawrot,  Marii Sidor, Jolanty Wolskiej i Ewy Zeller.

Prezentacja naszej galerii w Baltimore odbędzie się w ramach „Salonu Artystycznego”, który organizuje co roku – wraz z grupą Polaków - Jacek Sołtys, promotor i animator polskiej kultury w tym mieście.

Polski wirtuoz saksofonu
KONCERT KRZYSZTOFA MEDYNY
W grudniu br. czeka nas nie lada atrakcja artystyczno-muzyczna. Gościem naszego kolejnego Salonu Artystycznego będzie znakomity polski saksofonista Krzysztof Medyna z Connecticut. O dokładnej dacie koncertu powiadomimy wkrótce.
  Wyślij / Wydrukuj / Dodaj newsa / Kanał RSS


Słowa kluczowe: New Jersey, Sufler, Trenton, USA
Losowe newsy z tego działu:
Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce
Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce ma siedzibę w Chicago. »
Polonia w Australii 2011 - informacje
Polonia w Australii 2011 - informacje Informacje o tym, jakie grupy osób i gdzie działają w Australii. »
EURO 2012 kobiecym okiem
EURO 2012 kobiecym okiem W Londynie 11 czerwca 2012 r. odbędzie się Female Open Football Fascinations (F*OFFs), w ramach festiwalu East in East. »
Malgosia / European Foods - polskie sklepy w Anglii
Malgosia / European Foods - polskie sklepy w Anglii Sieć polskich sklepów spożywczych w kilku miastach Anglii. »
Polanki - kobiecy klub kulturalny
Polanki - kobiecy klub kulturalny Polish Women’s Cultural Club of Milwaukee, Wisconsin, USA. »
Losowe newsy z całego portalu:
Zrzeszenie Polaków w Grecji
Zrzeszenie Polaków w Grecji Informacje o organizacji polskiej w Grecji. »
Metropolitan Opera w Nowym Jorku
Metropolitan Opera w Nowym Jorku Informacje o nowojorskiej operze i nie tylko o niej. »
Goniec Polski - bezpłatny tygodnik w Wielkiej Brytanii
Goniec Polski - bezpłatny tygodnik w Wielkiej Brytanii Informacje o polskim czasopiśmie i internetowym serwisie goniec.com. »
Muzeum Jana Szychowskiego, Argentyna
Muzeum Jana Szychowskiego, Argentyna Informacje o polskim miejscu w Argentynie. »
Polskie organizacje w Queensland, Australia
Polskie organizacje w Queensland, Australia Informacje o polonijnych organizacjach w Queensland. »

Spodobała ci się informacja? Sprawdź w naszej wyszukiwarce kolejne interesujące tematy.

Powiadom znajomych o naszym portalu!
• Masz dla nas informację, tekst lub ciekawe zdjęcia?
• Znasz kogoś, kto powinien znaleźć się w naszym katalogu Polonii?
• Chcesz uzupełnić wpis lub zmienić ilustrację?
Napisz
Będziemy wdzięczni, jeśli umieścisz linka do SuperPolonia.info :-)


Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Austria, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Nowy Jork, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Piraeus, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru