Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie 

Szczepan Sadurski
- polski satyryk, karykaturzysta i dziennikarz, mieszkający w Warszawie.

Starsi pamiętają jego rysunki m.in. z tygodnika Szpilki. Młodsi z Dobrego Humoru i innych czasopism Wydawnictwa Humoru i Satyry Superpress, którymi  kierował w latach 1991-2013 oraz z portalu satyrycznego Sadurski.com. Jest przewodniczącym Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party)  - międzynarodowej organizacji ludzi z dużym poczuciem humoru, której składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie (ok. 4 tys. członków w wielu krajach).

Był jurorem wielu międzynarodowych konkursów satyry rysunkowej w Polsce oraz w Turcji i Szwecji. W 2013 r. był specjalnym gościem festiwalu Sunny Dragon w Erywaniu (Armenia), a w 2007 r. został zaproszony do Francji, jako specjalny gość festiwalu w Tourcoing. Jest pomysłodawcą i szefem portalu SuperPolonia.info.

Tematy polonijne i emigracyjne nie są mu obce. W latach 80-ych  rysował dla polonijnego tygodnika Revia (Chicago) oraz Polonijnego Świata Młodych (miesięcznika tworzonego w Polsce i trafiającego do polonijnej młodzieży na całym świecie), publikował też w polonijnym czasopiśmie ukazującym się w Niemczech. Potem były też publikacje w polonijnych czasopismach w Grecji, Wielkiej Brytanii, Austrii, USA, Włoszech. Także obecnie jego rysunki są publikowane są przez prasę polonijną, m.in. w USA.

Kilka lat temu otworzył wystawę swoich rysunków w Atenach (Grecja), potem w Londynie (Anglia) rysował karykatury na żywo, podczas targów zorganizowanych przez jedną z brytyjskich firm kierowanych przez Polaka; w 2013 r. rysował karykatury na targach w Monachium. W roku 1988 miał wystawę w Moskwie, w październiku 2012 roku miał okazję zaprezentować swój talent artystyczny w USA, potem jego wystawy prezentowano w Wilnie (Litwa), Cape Town (RPA), i Newcastle (Anglia).


Wśród jego zamiłowań są m.in.: poznawanie ciekawych osób oraz podróże. Na co dzień tworzy wiele rysunków, wywołujących uśmiech. Rysuje dla prasy, telewizji, agencji reklamowych i innych firm, także dla osób prywatnych. Pisze felietony do prasy, fotografuje. Ma mnóstwo pomysłów i pracy, więc wciąż brakuje mu na coś czasu...

Sadurski - prezentacja na YouTube
 
 
 
 

Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Austria, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Nowy Jork, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Calabria, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru