Podróże, ciekawostki, rozrywka - portal dla Polaków na całym świecie 

Szczepan Sadurski
- polski satyryk, karykaturzysta i dziennikarz, mieszkający w Warszawie.

Starsi pamiętają jego rysunki m.in. z tygodnika Szpilki. Młodsi z Dobrego Humoru i innych czasopism Wydawnictwa Humoru i Satyry Superpress, którymi  kierował w latach 1991-2013 oraz z portalu satyrycznego Sadurski.com. Jest przewodniczącym Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party)  - międzynarodowej organizacji ludzi z dużym poczuciem humoru, której składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie (ok. 4 tys. członków w wielu krajach).

Był jurorem wielu międzynarodowych konkursów satyry rysunkowej w Polsce oraz w Turcji i Szwecji. W 2013 r. był specjalnym gościem festiwalu Sunny Dragon w Erywaniu (Armenia), a w 2007 r. został zaproszony do Francji, jako specjalny gość festiwalu w Tourcoing. Jest pomysłodawcą i szefem portalu SuperPolonia.info.

Tematy polonijne i emigracyjne nie są mu obce. W latach 80-ych  rysował dla polonijnego tygodnika Revia (Chicago) oraz Polonijnego Świata Młodych (miesięcznika tworzonego w Polsce i trafiającego do polonijnej młodzieży na całym świecie), publikował też w polonijnym czasopiśmie ukazującym się w Niemczech. Potem były też publikacje w polonijnych czasopismach w Grecji, Wielkiej Brytanii, Austrii, USA, Włoszech. Także obecnie jego rysunki są publikowane są przez prasę polonijną, m.in. w USA.

Kilka lat temu otworzył wystawę swoich rysunków w Atenach (Grecja), potem w Londynie (Anglia) rysował karykatury na żywo, podczas targów zorganizowanych przez jedną z brytyjskich firm kierowanych przez Polaka; w 2013 r. rysował karykatury na targach w Monachium. W roku 1988 miał wystawę w Moskwie, w październiku 2012 roku miał okazję zaprezentować swój talent artystyczny w USA, potem jego wystawy prezentowano w Wilnie (Litwa), Cape Town (RPA), i Newcastle (Anglia).


Wśród jego zamiłowań są m.in.: poznawanie ciekawych osób oraz podróże. Na co dzień tworzy wiele rysunków, wywołujących uśmiech. Rysuje dla prasy, telewizji, agencji reklamowych i innych firm, także dla osób prywatnych. Pisze felietony do prasy, fotografuje. Ma mnóstwo pomysłów i pracy, więc wciąż brakuje mu na coś czasu...

Sadurski - prezentacja na YouTube
 
 
 
 

Translate this page:


Podróże bliskie i dalekie, to nie tylko przemieszczanie się w kolejne miejsca zaplanowanej podróży. To także wypoczynek i regeneracja sił. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zaplanować nocleg w korzystnej cenie. Na przykład w wyszukiwarce trivago.pl, gdzie znajdziesz także opinie, rekomendacje oraz praktyczne informacje turystyczne, aby jak najmilej spędzić czas.
Uśmiechnij się
Ciekawostki, humor, satyra
Wyszukiwane słowa:
Philadelphia, polityka, Miami, Kargul i Pawlak, biznes, Romandia, Ateny, Nowy Jork, Koszyce, Izrael, Erywań, Naas, Wawel, Duisburg, Rzym, Piraeus, Calabria, Holandia, Puerto Penasco, Stroudsburg, Suceava, Uśmiech Polonii, Quito, Coventry, hotele, Tuam, II wojna światowa, kolędy polskie, Prilepa
Linki

Zobacz także:
Podróże
Z życia Polonii
Uśmiech Polonii
Zdjęcia i filmy

Partia Dobrego Humoru